Skip to main content

Korekta opadającej powieki — jak przebiega? Poznaj cenę zabiegu plastyki powiek!

Do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej nie bez powodu należy korekta powiek. Opadająca powieka to problem natury estetycznej lub medycznej. Zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Występuje nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Plastyka powiek pomaga zniwelować nadmiar skóry w okolicy oczu, co prowadzi do poprawy pola widzenia i odzyskania młodego wyglądu tej części twarzy. Przeczytaj, jak przebiega korekta opadającej powieki i ile kosztuje ten zabieg.

Jak pozbyć się problemu opadającej powieki? Dowiedz się, czym jest blefaroplastyka - zabieg plastyki powiek

Na czym polega problem opadającej powieki?

Opadająca powieka oznacza nic innego jak nadmiar skóry na górnej lub dolnej powiece. Dla wielu osób to duży problem estetyczny — zmusza do częstego mrużenia oczu i sprawia, że twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną. W takiej sytuacji plastyka powiek poprawi estetykę twarzy i przywróci jędrność skóry okolic oczu. Czasami jednak opadająca powieka przysłania tęczówkę oka i utrudnia prawidłowe widzenie. Zależnie od rodzaju problemu, korekta powiek w Gdańsku w Klinice Chirurgii Plastycznej Powiek Derm-Estetyka, tak samo zresztą jak i w każdej innej placówce, jest zabiegiem o charakterze estetycznym lub medycznym. W tym drugim przypadku wykonuje się ją, aby pacjent odzyskał pełne pole widzenia.

Korekta powiek — ile kosztuje ten zabieg?

Cena zabiegu plastyki powiek zależy od stopnia jego skomplikowania, rodzaju znieczulenia i tego, czy zabieg wiąże się z koniecznością hospitalizacji. Do trudniejszych, a jednocześnie droższych należy wtórna korekta powiek lub korekta powiek dolnych i górnych podczas jednego zabiegu. Cena korekty jednej powieki w znieczuleniu miejscowym zaczyna się od 2600 zł, a cena korekty obu powiek wynosi od 3000 zł do 6000 zł. Koszt plastyki powiek dolnych waha się w przedziale od 3800 zł do 7600 zł. Zanim zdecydujesz się na operację opadającej powieki w wybranej klinice, odwiedź jej stronę internetową, na której z pewnością znajduje się cennik wraz z opisem, co dany zabieg obejmuje.

Czy zabieg na opadającą powiekę jest drogi? Sprawdź jakie są ceny zabiegu liftingu powiek

Jak przebiega zabieg plastyki powiek?

Korekta powiek ma na celu redukcję zbędnej skóry. Zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której lekarz wyjaśni Ci jego przebieg. Podczas operacji chirurg plastyk nacina fałdy anatomiczne obu powiek, usuwa nadmiar skóry i zakłada szwy. W ramach plastyki powiek chirurdzy usuwają też fałdę mongolską — zmarszczkę nakątną, która rozciąga się od powieki górnej po dolną. Problem ten powszechnie występuje u osób o azjatyckim typie urody. U osób rasy białej towarzyszy zwykle chorobom wrodzonym. Jeśli interesuje Cię leczenie fałdy nakątnej, na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/falda-nakatna-falda-mongolska/ znajdziesz potrzebne informacje.

Dlaczego powieki opadają?

Za opadanie powiek odpowiadają procesy starzenia się skóry i obniżający się wraz z wiekiem poziom kolagenu w organizmie. W efekcie cera traci jędrność i staje się wiotka, co najszybciej widać w okolicach oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Problem opadających powiek pojawia się też u osób młodych, u których bywa wrodzony lub ma podłoże genetyczne. Zdarza się, że powieki opadają na skutek urazu lub powikłań po operacjach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.