Skip to main content

Internetowy sklep medyczny PATRONUS - jaki sprzęt można wypożyczyć?

Zdarzają się sytuacje, których nie można przewidzieć, a przez to również nie istnieje możliwość, by im zapobiegać. Należą do nich różnego rodzaju wypadki, które dotykają zarówno nas, jak i osoby z naszej rodziny czy bliższego otoczenia. Nie ma chyba nic gorszego, niż nagły brak możliwości normalnego funkcjonowania, poruszania się i zaspokajania swoich potrzeb całkowicie samodzielnie. Możliwość odpoczynku i rekonwalescencji staje się w takiej sytuacji niezwykle ważna. Równie istotne są także warunki, w jakich odbywa się proces stopniowego powrotu do pełnej sprawności. Konieczność zakupu odpowiednich do tego sprzętów może jednak przerastać możliwości finansowe chorego. Nic dziwnego, bo zarówno urządzenia medyczne, jak i narzędzia do rehabilitacji nie należą do najtańszych. Na szczęście współcześnie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego, co ułatwia dostęp do niezbędnych pomocy, znacznie obniżając przy tym koszty korzystania z tego typu rozwiązań.

Dlaczego sprzęt medyczny wato wypożyczyć?

Posiadanie własnego sprzętu medycznego ma sens wówczas, gdy powrót do zdrowia odwleka się w czasie, a rehabilitacja planowana jest jeszcze na długi czas. W innych przypadkach natomiast warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług wypożyczalni sprzętu medycznego. Takie rozwiązanie umożliwia zwrot wypożyczonych produktów, gdy przestanie on być potrzebny pacjentowi.

Profesjonalna wypożyczalnia sprzętu medycznego, do których należy np. sklep medyczny Patronus, nie tylko wypożyczają odpowiedni sprzęt, ale również  służą radami i wskazówkami, związanymi z jego użytkowaniem. To niezwykle istotne w sytuacji, gdy ani pacjent, ani jego bliscy nie mieli jeszcze nigdy kontaktu z tego rodzaju aparaturą. Wypożyczony sprzęt naprawiany jest również w momencie, gdy pojawi się jakaś usterka czy awaria. Szybkie wsparcie i profesjonalne działania są niezbędne, gdy chory potrzebuje danego urządzenia do codziennych ćwiczeń lub normalnego funkcjonowania. Dla wielu jednak decydująca jest kwestia finansowa. Wypożyczenie sprzętu medycznego to zdecydowanie tańsza alternatywa dla jego zakupu. Nic dziwnego, że to właśnie na takie rozwiązanie decyduje się znaczna część pacjentów, chcących zadbać o swoje zdrowie, bez ponoszenia sporych kosztów.

Jak wypożyczyć koncentrator tlenu?

Jednym z przyrządów, których cena rynkowa może przekroczyć możliwości pacjentów, jest koncentrator tlenu. Dlatego też warto pomyśleć nad jego wypożyczeniem w firmach, zajmujących się wypożyczaniem sprzętu medycznego. Zakup na własność ma sens tylko wówczas, gdy wiemy, że będzie on używany długi czas. W innych przypadkach zdecydowanie rozsądniejszym posunięciem będzie wypożyczenie koncentratora. Koszty nie będą wówczas wyjątkowo duże, za to możliwości naprawdę spore. Cenę obniżyć może dodatkowo adekwatne zaświadczenie lekarskie. W profesjonalnych sklepach, takich jak https://patronus-med.pl/kategoria/stacjonarne-koncentratory-tlenu/ możliwe jest również zrealizowanie wniosków NFZ związanych z refundacją kosztów zakupu koncentratora.

Co można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu medycznego?

W wypożyczalniach można wypożyczyć sprzęt wielokrotnego użytku. To np. aparatura medyczna, sprzęt ortopedyczny czy urządzenia rehabilitacyjne. Nie istnieje natomiast możliwość wypożyczenia sprzętu jednokrotnego użytku i przeznaczonego do używania wyłącznie przed jedną osobę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kamila 1 miesięcy temu Jak dbać o zęby po wybielaniu?
Marzę o wybieleniu zębów - żółte zęby to mój największy kompleks. Jeśli zdecyduje się na wybielanie zębów w którymś z gabinetów stomatologicznych w Nowym Sączu, to na pewno będę się stosować do wytycznych z tego wpisu! Dzięki serdeczne za wskazówki! 
Bardzo współczuję kobietom po ciąży, które nie są w stanie pozbyć się nadmiaru skóry z brzucha. Zaakceptowanie swojego "nowego" ciała musi być bardzo trudne... Ja po porodzie nie miałam takich problemów i kilka tygodni wystarczyło, żebym wróciła do starej sylwetki. Dobrze, że są takie zabiegi, żeby pomóc kobietom (i nie tylko!) zaakceptować siebie.