Skip to main content

Jak tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na organizm sportowca?

Komora hiperbaryczna to innowacyjny sposób na nieinwazyjne, a przede wszystkim całkowicie bezbolesne leczenie wielu przewlekłych chorób, również tych o ostrym przebiegu. To również alternatywa dla konwencjonalnych terapii, wykorzystywana zwłaszcza wówczas, gdy te nie przynoszą pożądanych rezultatów. Badania pokazują, że zabiegi w komorze hiperbarycznej wspomagają leczenie takich chorób, jak chociażby cukrzyca, choroba Parkinsona, niewydolność serca, a nawet niektóre nowotwory. Czy mogą jednak korzystać z nich również osoby całkowicie zdrowe?

Jak tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na ludzki organizm?

Tlenoterapia hiperbaryczna to wyjątkowy zabieg, dzięki któremu możliwe jest dostarczenie do komórek organizmu tlenu w czystej formie. Jest to możliwe dzięki zwiększonemu ciśnieniu, panującemu w komorze. Prowadzi to do odżywienia szpiku kostnego, co z kolei aktywizuje komórki macierzyste, niezbędne przy różnego rodzaju procesach naprawczych. Dzięki temu organizm lepiej radzi sobie z chorobami i schorzeniami. Zabiegi w komorach hiperbarycznych pozytywnie wpływają również na regenerację mięśni szkieletowych oraz pracę chrząstki stawowej.

Jak wykorzystują tlenoterapię sportowcy?

Komora hiperbaryczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród sportowców, zarówno amatorów, jak i zawodowców. Zabiegi wpływają pozytywnie na leczenie różnego rodzaju uszkodzeń mięśni czy ścięgien. Tlenoterapia przyśpiesza regenerację, której potrzebuje organizm po wzmożonym wysiłku fizycznym. Jak pokazują badania, okres ten zostaje skrócony nawet o 70%. Regularne poddawanie się tego rodzaju zabiegom pozwala również na powrót do sprawności po ciężkich urazach i skomplikowanych kontuzjach. Umożliwia to namnażanie komórek macierzystych, które następnie regenerują uszkodzone fragmenty tkanek.

Dlaczego warto skorzystać z komory hiperbarycznej?

Korzystanie z tlenoterapii hiperbarycznej wiąże się z wieloma pozytywnymi konsekwencjami. Podnosi ona pozom tlenu w tkankach i zwiększa poziom nawodnienia organizmu. Zabiegi w komorze hiperbarycznej pozytywnie wpływają również na metabolizm oraz eliminują zakwaszenia mięśni. Nic dziwnego, że z takich możliwości korzystają coraz częściej sportowe gwiazdy światowego formatu. Wśród nich znajduje się chociażby pływak Michel Phelps czy też znany na całym świecie tenisista Novak Djokovic. Zabiegi z wykorzystaniem komory hiperbarycznej zostały również włączone do codziennych treningów zawodników amerykańskiej ligi NBA.

Gdzie można skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej?

Komory hiperbaryczne sukcesywnie zyskują coraz większe grono zwolenników, ciesząc się wciąż rosnącą popularnością. To z kolei warunkuje powstawanie miejsc, w których mogą z nich korzystać zarówno osoby chore, jak i te w pełni zdrowe. I tak uczestnikami zabiegów zostają osoby zmagające się ze schorzeniami i dysfunkcjami organizmu, seniorzy, dążący do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia oraz sportowcy, chcący zregenerować się po ciężkim treningu.

Zainteresowanie tlenoterapią hiperbaryczną spowodowało, że również w Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, dających możliwość skorzystania z ogromu możliwości, które niosą ze sobą zabiegi. Jednym z nich jest Tlenarium w Słupsku, zlokalizowane przy ul. Mierosławskiego 10 (tel. 692 942 740). Na miejscu oferowane są zabiegi w nowoczesnej komorze hiperbarycznej, dedykowane zarówno osobom zdrowym, jak i tym, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami, kontuzjami i urazami, utrudniającymi codzienne funkcjonowanie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.