Skip to main content

O jakich 5 rzeczach trzeba pamiętać, wypożyczając sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny należy do kategorii urządzeń wyjątkowo drogich i w dodatku używanych okazjonalnie lub jedynie przez jakiś czas. Z tego też względu dużo lepszym rozwiązaniem od zakupu własnego urządzenia, będzie wypożyczenie go w wypożyczalni sprzętu medycznego. Rozwiązanie to jest tańsze i wygodniejsze, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach, zanim sprzęt się wypożyczy.

Czy lepiej kupić sprzęt medyczny, czy wypożyczyć?

1. Sprawdzenie wypożyczalni

Przede wszystkim, zanim podejmie się decyzję o wypożyczeniu sprzętu medycznego z konkretnej wypożyczalni, warto ją dokładnie sprawdzić. Istotne jest bowiem, czy spełnia ona wszystkie normy związane z posiadanym sprzętem oraz jego serwisowaniem.

Chcesz wiedzieć, jakie wymagania musi spełnić wypożyczalnia sprzętu medycznego? Przeczytaj proponowany przez nas artykuł, który porusza najważniejsze kwestie odnośnie do wymagań prawnych tego typu wypożyczalni. Warto sprawdzić, czy sprzęt wypożyczany przez konkretną firmę posiada stosowne dopuszczenia do użytkowania oraz czy jego stan techniczny jest odpowiedni, by nie wyrządzić nikomu krzywdy.

2. Porównywanie opinii

Istotne jest sprawdzenie interesujących nas wypożyczalni ze sprzętem medycznym pod kątem opinii klientów, którzy mieli już okazję z ich usług korzystać. Bardzo często jest to doskonała forma ostrzeżenia przed nieuczciwymi praktykami, czy też sposób polecenia firmy, która gwarantuje najwyższą jakość w przystępnych cenach. Na stronie www.koncentratortlenu-ranking.pl znaleźć można wiele polecanych wypożyczalni, które cieszą się nieposzlakowaną opinią i posiadają w swojej ofercie szeroki wybór sprzętu medycznego.

3. Weryfikacja cen

Bardzo ważnym elementem do sprawdzenia przed wypożyczeniem sprzętu jest porównanie cen i weryfikacja, czy cena z oferty pokrywa się w całości z ceną na umowie. Bardzo często zdarza się, że końcowa cena wypożyczenia sprzętu medycznego różni się od ceny z oferty, ponieważ dodawana jest kaucja oraz różnego rodzaju opłaty serwisowe, ubezpieczenia, czy też opłaty za wniesienie i montaż urządzeń. Im bardziej przejrzysta jest oferta, tym bardziej wiarygodna jest firma, z której chce się wypożyczyć sprzęt.

Ważne jest też, by sprawdzić, w jaki sposób rozliczana jest kaucja i jakie są w ogóle warunki jej zwrotu. W przypadku gdy od kaucji odliczana jest wartość amortyzacji urządzenia, oferta tego typu nie jest uczciwa.

Gdzie wypożyczyć sprzęt medyczny?

4. Zawartość sprzętu

Zanim wypożyczy się jakikolwiek sprzęt, niezbędne jest sprawdzenie, co wchodzi w skład zestawu. W przypadku łóżek rehabilitacyjnych ważne jest, by był do niego dołączany materac oraz by była możliwość dopasowania typu materaca pod konkretnego pacjenta. Wiele urządzeń korzysta z części eksploatacyjnych, które zużywają się naturalnie w trakcie używania, więc warto sprawdzić, czy wypożyczalnia wraz ze sprzętem udostępnia odpowiedni zapas takich części, czy też trzeba je kupować na własną rękę zgodnie z wytycznymi producenta.

5. Sposób serwisowania sprzętu w przypadku usterki

Każdy sprzęt posiada swoją żywotność i potrafi się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Nawet najlepiej i najdokładniej serwisowane urządzenie potrafi nagle przestać działać. Z tego też powodu istotne jest ustalenie, na jakiej zasadzie wypożyczalnia oferująca wynajem sprzętu medycznego dokonuje serwisowania urządzeń po wystąpieniu awarii i kto za usterki odpowiada.

Właściwym standardem jest wymiana sprzętu od ręki na sprzęt pozbawiony wad, jednak niektóre wypożyczalnie nie wymieniają sprzętu, a nawet nie wydają urządzenia zastępczego na czas naprawy dotychczas używanego. Firm z takimi praktykami najlepiej unikać.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.