Skip to main content

PHILIPS EVERFLO vs DEVILBISS 525 - porównanie koncentratorów tlenu

Wiele osób cierpiących na choroby układu oddechowego, wymaga prowadzenia terapii tlenowej. Szczególnie osoby cierpiące na ciężką niewydolność oddechową są uzależnione od stałego podawania tlenu z zewnątrz. Korzystanie z butli tlenowych nie zawsze jest wygodne, ponieważ wymaga regularnych wymian, a w przypadku pożaru może stanowić bardzo duże zagrożenie. Najlepszym wyborem są zdecydowanie koncentratory tlenu.

Czy lepszy jest koncentrator Philips Everflo czy Devilbiss 525?

Czym są koncentratory tlenu?

Dla wielu osób terapia tlenowa kojarzy się tylko i wyłącznie z butlami tlenowymi, dostępnymi w różnych pojemnościach. Ich największą wadą jest konieczność wymiany lub oddawania do nabicia za każdym razem, gdy skończy się tlen. Dużo lepszym rozwiązaniem są urządzenia, które same generują zwiększoną dawkę tlenu w podawanej mieszance, a urządzeniami tymi są koncentratory tlenu.

Nie należą one do najtańszych, dlatego też dużo popularniejszym rozwiązaniem od zakupu jest ich wypożyczenie. Ze względu na różne możliwe rozwiązania, wypożyczalnia koncentratorów tlenu PATRONUS posiada w swojej ofercie urządzenia stacjonarne oraz przenośne różnych marek. Niezależnie od wyboru, urządzenia te są bardzo proste w obsłudze i cieszą się niską awaryjnością, dzięki czemu terapia tlenowa nie jest przerywana. Wykorzystywanie koncentratorów tlenu podnosi komfort życia wszystkim osobom wymagającym stałego podawania tlenu. Istotny jest jedynie wybór odpowiedniego urządzenia.

Czym charakteryzuje się koncentrator tlenu Drive DeVilbiss 525KS?

Firma DeVilbiss Healthcare jest zdecydowanie światowym liderem w projektowaniu i produkowaniu wyrobów medycznych, przeznaczonych do stosowania przy chorobach układu oddechowego. Dzięki temu model 525KS należy do czołówki koncentratorów tlenu dostępnych na rynku. Charakteryzuje się on:

 • możliwością regulacji przepływu tlenu w pełnym zakresie od 0,5 L do 5 L,
 • uproszczoną obsługą, poprzez ułatwiony dostęp do nawilżacza i filtra powietrza oraz prostą regulację przepływu tlenu za pomocą pokrętła,
 • niską wagą, która w połączeniu z uchwytem i 4 zwrotnymi kółkami podnosi komfort użytkowania,
 • niskim zużyciem energii, będącym na poziomie 290 W przy przepływie 2 L/min,
 • bezpiecznym użytkowaniem dzięki zastosowaniu wizualnego i dźwiękowego alarmu o niskim poziomie tlenu, braku zasilania, spadku ciśnienia czy też w momencie konieczności przeprowadzenia serwisowego przeglądu,
 • wbudowanym licznikiem przepracowanych godzin,
 • wyjątkowo cichą pracą, ponieważ generuje on mniej niż 40 dB.

Koncentrator w zestawie ma wąsy tlenowe i nawilżacz.

Jakie są najpopularniejsze koncentratory tlenu?

Jakie cechy ma Philips Respironics EVERFLO?

Firma Philips cieszy się dużą renomą światową ze względu na produkcję sprzętu różnego rodzaju i o różnych zastosowaniach. Również w przypadku sprzętu medycznego zapewnia wysoką jakość wykonania i niezawodną pracę. Model Repironics EVERFLO jest bardzo popularnym wyborem wśród osób wymagających terapii tlenowej, a zawdzięcza to swoim cechom:

 • niska waga – ważąc zaledwie 14 kg jest bardzo łatwy w przenoszeniu. Dodatkowo ułatwia to wygodny uchwyt i poręczne rozmiary. Bez problemu mieści się w nawet niedużym bagażniku samochodowym.
 • wysoka wydajność – już po upływie 30 minut od włączenia koncentrator zapewnia podawanie tlenu o stężeniu 96%.
 • ekonomiczność – duża wytrzymałość kompresora zapewnia nawet 25 tysięcy godzin pracy, a zużycie prądu na poziomie 300 W sprawia, że jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem.
 • uproszczony serwis – EVERFLO wyposażony jest w jedynie dwa filtry – antybakteryjny i filtr wewnętrzny cząstek stałych. Wystarczy serwisować go raz na dwa lata.

Porównanie najlepszych koncentratorów tlenu

Jakie są różnice między modelami Drive DeVilbiss 525KS i Philips Respironics EVERFLO?

Obydwa urządzenia stanowią czołówkę, jeśli chodzi o koncentratory tlenu, jednak między nimi łatwo zauważyć konkretne różnice. Koncentrator produkcji DeVilbiss pracuje ciszej, ponieważ generuje poniżej 40 dB, gdzie konkurent generuje 43 dB. Dodatkowo dostarczany jest z nawilżaczem i wąsami tlenowymi, które w przypadku Philipsa dokupić trzeba osobno. Na korzyść modelu EVERFLO przemawia niższe zużycie energii – 300 W do 312 W oraz niższa waga – 14 kg do 16,3 kg. Obydwa modele cieszą się dużą renomą, ponieważ są trwałe i wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Gwarantują też dużą prostotę użytkowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.