Skip to main content

Rekonstrukcja płatków uszu – na czym polega zabieg?

Małżowina uszna już od dawna przestała być kojarzona wyłącznie jako element narządu słuchu. Wprost przeciwnie, stała się ona miejscem na ciele, służącym do manifestacji własnego stylu czy urozmaicenia wyglądu poprzez różnorodne ozdoby. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy osiągnięty w ten sposób efekt znacząco mija się z naszymi oczekiwaniami? Jak wygląda rekonstrukcja płatków uszu i na czym polega zabieg?

Plastyka rozerwanego płatka ucha Derm Estetyka Gdańsk

Czy korekta naderwanej małżowiny usznej jest możliwa?

Nasze uszy już od dziesięcioleci wykorzystywane są do noszenia różnorodnych ozdób. Do tej grupy należą przede wszystkim kolczyki, choć w ostatnich latach przestało być to regułą. Coraz większą popularnością zaczęły bowiem cieszyć się tzw. tunele, czyli różnej wielkości otwory, które umieszcza się w małżowinie usznej. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Małżowina bowiem nie posiada chrząstki, przez co jest elastyczniejsza, niż inne fragmenty ciała. Niestety, często zdarza się, że ciężkie ozdoby nadrywają ją, przez co przestaje ona wyglądać estetycznie. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest rekonstrukcja ucha po tunelach w Gdańsku, dzięki której możliwe staje się pozbycie nieestetycznego problemu w postaci rozciągniętej lub naderwanej małżowiny.

Na czym polega zabieg rekonstrukcji płatków uszu?

W medycynie estetycznej istnieje kilka technik operacyjnych, prowadzących do rekonstrukcji naderwanych czy rozciągniętych płatków uszu. Wybór odpowiedniej metody ma miejsce w trakcie konsultacji lekarskiej, która odbywa się jeszcze przed zabiegiem. Niezależnie od tego, która z nich zostanie wybrana, ostatecznym efektem będzie opracowanie i resekcja skóry, a następnie precyzyjne zszycie rany. Taki zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie wymaga hospitalizacji. Drobne szwy, zdejmowane po tygodniu, ograniczają widoczność blizny. Pomimo tego, że plastyka ucha nie jest zabiegiem uznawanym za inwazyjny, należy powstrzymywać się od ponownego przekłuwania małżowiny przez okres co najmniej 3 miesięcy. Warto również ściśle stosować się do zaleceń lekarza, by skrócić czas rekonwalescencji i cieszyć się z trwale osiągniętych rezultatów zabiegu.

Rekonstrukcja płatków uszu po kolczykach Gdańsk

Kiedy wykonywana jest plastyka ucha?

Rekonstrukcja płatków uszu to zabieg, który wykonywany jest z reguły z powodów estetycznych. Nic dziwnego, bo różnorodne defekty w tej części ciała wpływają na wygląd całej twarzy. Na tego rodzaju zabieg decydują się także coraz częściej osoby, które zrezygnowały z noszenia tuneli. Aby móc cieszyć się z trwałych efektów zabiegu, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń chirurga. Warto również oddać się w ręce specjalistów, pracujących w najlepszych placówkach. Jedną z nich jest klinika chirurgii plastycznej uszu Derm-Estetyka, znajdująca się na ul. Szafarnia 11, 80-755 Gdańsk (Tel: 500 430 484), w której już od wielu lat pacjenci – pod okiem profesjonalistów z zakresu medycyny estetycznej – odzyskują atrakcyjny wygląd i pewność siebie w kontaktach międzyludzkich.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.