Skip to main content

Sprzęt rehabilitacyjny - kupić nowy czy wypożyczyć używany?

Sprzęt rehabilitacyjny to nieoceniona pomoc dla wszystkich tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami niezależnie od tego, czy to chwilowa niedyspozycja, czy też długotrwała choroba. Sprzęt medyczny, również ten do rehabilitacji, można kupić lub wypożyczyć. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie posiada zalety i wady. Warto więc dobrze zastanowić się, które działanie będzie bardziej racjonalne w danej sytuacji.

Własny sprzęt do rehabilitacji

Bardzo często choroba czy uraz warunkują konieczność dostosowania sprzętu do specyficznych potrzeb pacjenta oraz stanu jego zdrowia. W takiej sytuacji warto zakupić nowy sprzęt. Oferuje go np. sklep medyczny Patronus, którego bogaty asortyment zobaczyć można na stronie internetowej, w zakładce "sklep online". 

Kupując nowy sprzęt należy wziąć pod uwagę m.in. rodzaj urazu oraz osobiste potrzeby i preferencje pacjenta. Każdy zakup warto również skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem. Jaki sprzęt najlepiej kupić na własność? Z pewnością będzie to chociażby kołnierz ortopedyczny, który trzeba dostosować do konkretnej osoby. Dodatkowo zakup sprzętu medycznego jest najbardziej racjonalny wówczas, gdy pacjent posiada stałą niepełnosprawność, a ćwiczenia stanowią ważną część jego codzienności. Może się bowiem okazać, że wypożyczenie urządzeń na długi czas przewyższy koszty ich zakupu. Dokładne oszacowanie korzyści, płynących z obu rozwiązań jest więc niezbędne przy podejmowaniu racjonalnej i słusznej decyzji.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny wybrać przy urazach krótko i długotrwałych?

Korzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest zdecydowanie najrozsądniejszym pomysłem, gdy urządzenia będą przydatne jedynie w krótkim okresie rehabilitacji. Jednocześnie rozwiązanie to sprawdza się wówczas, gdy zakup nowego sprzętu przewyższa możliwości finansowe pacjenta. Przykładem urządzenia, które lepiej wypożyczyć, niż kupić jest np. koncentrator tlenu (https://patronus-med.pl/kategoria-produktu/stacjonarne-koncentratory-tlenu/) - wypożyczając sprzęt należy jednak korzystać jedynie z usług tych firm, które cieszą się największym zaufaniem wśród dotychczasowych klientów. Bowiem tylko takie działanie stanowi podstawę otrzymania urządzeń najlepszej jakości i satysfakcji z ich użytkowania.

Wynajem sprzętu medycznego ma jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę. Daje on możliwość wypróbowania urządzeń, a następnie zakupu takich, które w największym stopniu spełnią oczekiwania chorego. Uchroni go to z pewnością przed nieprzemyślanym zakupem drogiego produktu, który w rzeczywistości okaże się nieprzydatny. Co ważne, wypożyczając sprzęt klient uzyska również fachową pomoc w zakresie jego obsługi i wskazówki, związane z codziennym użytkowaniem. To duże udogodnienie dla wszystkich, którzy zmuszeni są korzystać ze sprzętu medycznego pierwszy raz w życiu.

Używany sprzęt do rehabilitacji

Odkupienie używanego sprzętu, takiego jak np. przenośne koncentratory tlenu jest z pewnością tańszym rozwiązaniem, niż zakup nowych urządzeń. Należy podkreślić również, że wcale nie musi on cechować się gorszą jakością niż ten, który pacjent otrzymuje w sklepie czy w wypożyczalni. Ważne jest jednak, by kupować go tylko z zaufanych źródeł. Na szczęście dziś wyrażenie opinii nie jest skomplikowane, a liczbę zadowolonych klientów można z łatwością prześledzić na różnego rodzaju stronach czy forach internetowych. Dzięki temu pacjent zyskuje pewność, że zakupiony sprzęt będzie sprawny i bezpieczny, co warunkuje jego długie użytkowanie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.