Skip to main content

Dlaczego warto zdecydować się na plastykę nosa?

Plastyka nosa dla większości osób kojarzy się jedynie z medycyną estetyczną, prowadzącą do korekcji, lub całkowitej zmiany jego wyglądu. Poza funkcjami czysto estetycznymi plastyka ma na celu również poprawienie komfortu życia, poprzez korektę jego drożności.

Jakie są powody dla których warto zrobić plastykę nosa

Czy każda forma plastyki nosa wiąże się z dużą operacją?

Większość korekt związanych z wyglądem nosa wymaga przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu chirurgicznego, w związku z czym są to zabiegi bardzo inwazyjne. Są jednak przypadki, gdy zmian dokonuje się bez dużej ingerencji. Przykładem może być problem, jakim jest krzywa przegroda nosowa, utrudniająca oddychanie i przyczyniająca się do częstszych  problemów z infekcjami dróg oddechowych. Korekcja może być wykonana bez ingerencji w zewnętrzną tkankę nosa, przez co operacja jest mniej rozległa oraz rekonwalescencja przebiega dużo szybciej. 

Czemu warto zastanowić się nad operacją nosa?

Każdemu towarzyszą jakieś defekty fizyczne. Ciało idealne nie istnieje, a wygląd promowany przez media jest wyjątkowo zakłamany przez profesjonalny makijaż i ciężką pracę grafików. Mimo wszystko istnieją pewne deformacje, które znacząco wpływają na komfort życia. Poza krzywą przegrodą, która utrudnia życie wprost, przez trudniejsze oddychanie, w grę wchodzą problemy wynikające z nieodpowiedniego wyglądu nosa.

Aktualnie cena operacji nosa nie odstrasza jak dawniej, dzięki czemu dla coraz szerszego grona osób możliwe są korekty takich problemów jak zbyt duży lub długi nos, czy też usunięcie z niego garbu. Bez większych problemów można też dokonać rekonstrukcji nosa po urazach, co pozwala dużo szybciej wrócić do normalnego życia po wypadkach. 

Czy operacja nosa to tylko poprawa wyglądu?

W przypadku wszelkiego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej głównym założeniem jest poprawienie wyglądu. Trzeba jednak też brać pod uwagę psychologiczny aspekt wszystkich korekt. W przypadku nosa mamy do czynienia z częścią ciała, która jest zawsze na widoku. Nie da się przebywać w przestrzeni publicznej, zasłaniając go przez cały czas. Dlatego też wiele osób zmaga się z problemami psychicznymi powodowanymi przez różnego rodzaju kompleksy i niedowartościowanie.

Operacja nosa pozwala na pozbycie się kompleksów i podbudowanie samooceny, co automatycznie zwiększa komfort życia i niweluje ryzyko pogarszania się stanu psychicznego. Dla wielu osób drobna korekta pozwoliła odzyskać pełny komfort psychiczny.

Jakie jest ryzyko powikłań?

W przypadku operacji nosa ryzyko powikłań jest zdecydowanie niższe, niż w przypadku innych operacji plastycznych. Sama technologia jest również bardzo dopracowana, ponieważ działa się w obszarze wystawionym na codzienny widok publiczny. Rekonwalescencja nawet po dużych operacjach, uwzględniających rekonstrukcję, przebiega zazwyczaj bardzo szybko. Wszystkie cięcia wykonywane są tak, by blizny były jak najmniejsze i pozostały w miejscu najmniej widocznym. Same blizny są bardzo często delikatne i łatwe do ukrycia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.